KONST / Litografier / Färglitografi 17166059
nr 1716 6059
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Signerad, numrerad 10/250. Färglitografi, bildmått: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 11 augusti 2025
kl 19:06:59
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.600 kr
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert